Kalite Politikamız

Kalite anlayışının 2009 yılında TSE-ISO-EN 9000 belgesi alarak belgelendirildiğini kaydeden Akarçay, “Firma kendi bölgesi ve komşu şehirlere pazarlama yaparken 2008 yılında Doğu Anadolu müdürlüğünü faaliyete geçirmiş, Batman’da müdürlük kurmuş, fakat ekonomik kriz ve bölgenin ticari faaliyetlerinin gayri ticari yürüdüğünü hissedince bu bölgeyi 2009 yılı başında kapatmıştır. Günün değişen ekonomik ve Pazar koşulları çerçevesinde kendi ürün yelpazesini genişleterek, pazardaki konumunu bugüne kadar getirmiş, gelecekte ise neler olabileceğini kestiremez ve hesaplayamaz düşüncesindedir. Zira uluslararası büyük tekellerin kıyasıya rekabet ettikleri bir ortamda, bizler gibi yerel firmaların mücadele edebilmesi hem zor, hem de yorucudur. Çünkü bu firmalar dünya devleridir, hiçbir vatandaşımız bu firmaları bilmezken üniversite yıllarımda (1979) ben bu firmaların ne kadar güçlü olduklarını hocalarımızdan öğrenmiştim, fakat yinede bizler yerli üretim yapılması hususunda kararlı ve azimliyiz. Bizlerde orada üretim yapan arkadaşlarımız (ki pek çoğu üniversiteden arkadaşım) kadar bilgi ve beceriye sahibiz. Firmamız üretimi yapmış olduğu ürünleri pazarlama departmanı tarafından direkt olarak market, toptancı ve bakkallara yapmakta, kendi ulaşım filosu ile sevk etmektedir. Firmamız 2004 yılında ortaklarından ayrılmış, organize sanayi bölgesine geçmiş ve 16 yıldan bu yana faaliyetlerine şu anki tesislerimizde hizmet etmektedir. Üretim kapasitesi bölgeye cevap verebilecek miktarlarda ve makine parkuru, üretim prosesi olarak Anadolu’daki en güçlü firma konumundadır” dedikten sonra konuşmasını şöyle tamamladı:

“Firmamızın ürettiği ürünler kesinlikle standartlara uygun, tüketicinin memnun kalacağı, vermiş olduğu ücretin karşılığını alabileceği, gönül rahatlığı ile kullanıp tavsiye edebileceği mamullerdir.

Firma olarak bugüne kadar gelmemizdeki en önemli faktör, kalite politikamızdan asla taviz vermememizdir, bu bilinci ben ve bütün çalışanlarımız benimsemiş, var oluş nedenimiz olarak görmüşlerdir, çünkü Anadolu’da bir firmanın 34 yıl ayakta kalabilmesinin yegane temeli budur.”

Bir DAMLA Yeter

İLETİŞİM

  • Bilim Kimya Gıda Temizlik San. Tic. Ltd. Şti.

  • O.S.B. 2. Kısım

  • 5. Cadde 7. Sokak No: 3

  • Merkez/Sivas